Kačka Králová

Kačka Králová

Tabata, Kruháč, TRX

Biography:

Ahoj, jsem Kačka a v Písku bydlím krátce. Bydlela jsem v Praze, kde jsem se od mala věnovala spoustě aktivit. Mojí první vášní se stala sportovní gymnastika, které jsem se věnovala 11 let. V roce 2012 jsem objevila kouzlo atletiky a nějaký čas jsem tyto sporty kombinovala než jsem si definitivně vybrala atletiku. Od sprintů přes dlouhé běhy jsem se našla v distanci 400 m, což mi umožnilo i start na halovém mistrovství České republiky. Příjemným zpestřením pro mě byl hod oštěpem nebo běh na 800 m.

Na dráze už se nějaký čas nepohybuji, ale početnou účast mám na běžeckých akcích skrz celou republikou. Srdcovou záležitostí je pro mě Redbull400. Skvělým doplňkovým sportem k běhu byla jízda na kolečkových bruslích, jejichž výuce jsem se věnovala 4 roky a stále jezdím aktivně. Mám ráda jízdu na kole, turistiku, plavání nebo posilování. Ve škole jsem si oblíbila ultimate frisbee, kterému se v rámci tělocviku věnuji 2 roky. Je skvělé pro rozvoj rychlosti, výbušnosti, pozornosti a strategie.

Vzhledem k tomu, že jsem v trénincích sama svým pánem, snažím se si tréninkové plány dělat na míru svým potřebách, ale dostatečně variabilní tak, aby se z nich nestala rutina a stále mě naplňovaly. Hodně mi pomáhá vyvážená strava, o kterou se velice zajímám a různé formy regenerace. Mám ráda náročné tréninky a tak u mě regenerace hraje významnou roli. Sport mě naučil všechno – odpovědnost, disciplínu, respekt, naučil mě prohrávat, ale i nevzdávat se. Moji oblíbenou gymnastkou je Shawn Johnson a z atletů nizozemská hvězdička Femke Bol.

V současné době jsem studentkou posledního ročníku magisterského studia na fakultě stavební ČVUT v Praze a věnuji se studiu FitNut akademie. Má diplomová práce se zabývá návrhem prvků modrozelené infrastruktury v Písku. Třeba toho nakonec v Písku dokážu víc než tě jen rozpohybovat 🙂 Moje oblíbené motto? “Když chceš něco, co si nikdy neměl, musíš dělat něco, co si nikdy nedělal.”

“Co bolí, to sílí.”