Iontové nápoje

  • doplnění ztraceného množství tekutin
  • doplnění minerálů a iontů, které odcházejí z těla společně s tekutinami
  • dodání potřebného množství energie
  • udržení konstantní hladiny výkonu
  • zabránění negativních projevů
  • zabránění kolapsu organismu

Kdy pít iontové nápoje? Jsou iontové nápoje všespásné?

Během sportování ztrácí vaše tělo nejen tekutiny a minerály, ale také ionty. Nemusíte se bát, že byste přišli úplně o všechny, které v těle máte, když vyšlápnete nějaký ten kopec. Tělo ovšem větší výkon zatíží, a zejména začnete-li víc jezdit na kole, měli byste doplňovat všechno buy ezetimibe online.

Představte si vaše tělo jako motor, který ženete do vysokých otáček. Pokud jej nebudete dostatečně promazávat a chladit, tak se vám buď přehřeje, nebo zadře. A to se stane i s vaším tělem. V lepším případě (např. pokud se nevěnujete vytrvalostním sportům, ale třeba bodybuildingu, budete dostávat křeče do patřičných svalů a sníží se váš jak silový, tak vytrvalostní výkon). Tomu se dá poměrně snadno zabránit. A to sice užíváním vhodných iontových nápojů.

Odkud se ionty ztrácí?

Pokud se nějakým způsobem přepínáte, vaše tělo se zahřeje i o několik stupňů. Pochopitelně se začne potit. S potem odcházejí z těla minerály a ionty (ty jsou z chemických prvků s elektrickým nábojem). Tím se dostává váš organismus do nerovnováhy. Následkem mohou být v lepším případě křeče, v tom horším kolaps z vyčerpání.

Fitness zdar, Iva 🙂

 

Buď s námi na sítích a získej ionťák gratis!