Cvičení je často považováno za nižší životní priority.
Je to také důvod, proč čas pro cvičení ustoupí jiným činnostem. Stejně tak častý důvod je lenost.
Co s tím?

  • Uvědomte si, proč jste začali

Vždy myslete na svůj cíl a také si uvědomte, že cvičení není jen koníček, ale čas pro vás, který věnujete svému zdraví a štěstí.

  • Ten pocit po cvičení

Vzpomeňte si, jak krásně vám vždy po cvičení je. Díky vyplaveným endorfinům máte pocit štěstí, hrdosti a sebevědomí.

  • Výčitky, když necvičíte

Frustrace a pocit viny není nic příjemného. Naopak mohou být prospěšné, pokud tyto negativní pocity přeměníte v motivaci a snažíte se jim vyvarovat. Disciplína a určitá sebereflexe není  nic jednoduchého, ale pokud se překonáte, posunete se i duševně, což vám výrazně pomůže i v řešení dalších životních situací.

  • Zase se vejdu do oblíbeného oblečení

Pro někoho je i toto častou motivací. Když to nevzdáte, znovu oblečete oblíbené džíny či šaty, do kterých se nevejdete už dobrých pár let.

  • Najděte si cvičení, které vás bude bavit

Důležitý faktor! Do věcí, které vás baví, se totiž nutit nemusíte. Pokud se k tomu musíte přemlouvat, zkuste zvolit jiný druh cvičení a hledejte tak dlouho, než to bude ono.

  • Cvičte s parťákem

Sparing je druhá nejlepší věc, kterou můžete udělat. Začněte cvičit s kamarádkou či partnerem. Dodáte si motivaci vzájemně, a do cvičení se vám bude chtít už jen proto, že v tom nebudete sami. Setkání v kavárně zkrátka vyměňte za setkání na tréninku.

Takže s chutí do toho! 🙂