Detoxikace

Detoxikace je děj, který je našemu tělu vlastní. Naše tělo se přirozeně zbavuje látek, které nepotřebuje, nebo jsou pro něj dokonce škodlivé. Těmto látkám – toxinům, které se k nám dostávají ze životního prostředí, se nevyhneme a některé toxiny se pak v těle hromadí. Pokud trpíte únavou, bolestmi hlavy, podrážděností, ekzémy, alergií či bledou pletí, je to signál, že by bylo dobré něco se sebou udělat. Našemu tělu ale také škodí kouření, nadměrné pití alkoholu, nedostatek pohybu, přejídání a špatná skladba jídelníčku.

Jednou z nejčastějších forem „detoxu“ je půst, kdy na několik dnů přestanete úplně jíst a pijete pouze zelinové šťávy a bylinkové čaje. Ne každý to ale vydrží a to např. z pracovního hlediska. Proto je tu i další možnost – nehladovte, ale zkuste si vytvořit nebo nechat udělat na míru zdravý jídelníček (naši trenéři vám rádi poradí). Základem by měla být zelenina, ořechy a luštěniny, ale hlavně dostatečný příjem tekutin – voda. Když si občas zařadíte den, kdy budete pít pouze zeleninové a ovocné šťávy, nijak vám to neuškodí 😊. Zelenina by měla být součástí každé vaší stravy, protože tak podpoříte dlouhodobou čistotu střev. Znáte nějaké přírodní čistící pomocníky? Zkoušeli jste se poohlédnout např. po chlorelle? Za zmínku také stojí spirulina, konopný protein, mladá pšenice a ječmen, chia semena a lněná semena.

Zkrátka a dobře, pokud chcete být zdraví a fit, je potřeba se svému tělu věnovat. Detoxikace je hlavně o tom, že tělo přestanete otupovat, řešit problémy hladověním a následným přejídáním. Předpokladem úspěšné detoxikace je NE přestat jíst, ale jíst tak, my fast weight loss čistit nemuseli 😊.

Když se nad tím zamyslíte, tak zjistíte, že detoxikace neznamená nic jiného než změnu jídelníčku, méně alkoholu a kofeinu a více času pro sport a relaxaci.

Těšíme se na vás,

za Harmony Team Ninka.