Šárka Ocmanová

Šárka Ocmanová

Jóga

O mně:

Certifikace:

  • POWER YOGA INSTRUKTOR
  • JÓGA PRO DĚTI
  • JÓGA PRO TĚHOTNÉ – PY AKADEMIE

Jmenuji se Šárka Ocmanová

a s jógou, konkrétně power jógou, jsem se seznámila na lekcích Václava Krejčíka, někdy v r. 2001.

O něco později jsem se dostala k Ashtanga józe, kterou mi představil Pavel Hub. Chodila jsem na jeho lekce, absolvovala další jógové kurzy a semináře (Danny Paradise, Georg Woeginger, Brian Kest). Jóga mi v tuto dobu velmi ovlivnila život a vnesla do něj spoustu klidu.

V roce 2003 jsem odjela na nějaký čas do zahraničí a pravidelné cvičení opustila. Ten úžasný pocit, které mi přinášelo, se však nedal zapomenout. Koketovala jsem s myšlenkou, jak by bylo fajn,  vrátit se k józe jako lektorka, ale neměla jsem dostatek odvahy.

To se změnilo po narození dcery.
Udělala jsem si kurz a hned po něm, jsem otevřela pravidelné lekce power jógy a jemné jógy, které mne velmi těší. Lekce vždy přizpůsobím schopnostem jogínů. Obecně preferuji „mírumilovný“ přístup k tělu a protože každý máme jiné dispozice, jinak energie a ta se mění ze dne na den, učím klienty, aby tělu naslouchali.

Ráda do lekcí zahrnu někdy i dýchací techniky, nebo při relaxaci vizualizaci a přestože jóga je jen jedna, žádná lekce není stejná. Při jakékoliv lekci se snažím o to, aby se klientovi podařilo zapomenout na vnější svět a být tady a teď.

Jóga je pro všechny a je taková, jaký je lektor.

Pokud jógu pustíte do svého života, změní vám ho. Zlepší fyzické i psychické tělo. Posílí ho, zharmonizuje a bude se vám líp dýchat i spát.

A taky líp vstávat.

Jóga je rozhovor s tělem a duší.“