Power jóga

Jde o cvičení nového rozměru. Prvky klasické jógy jsou obohaceny o moderní prvky a lehce oproštěné od klasické ortodoxní filosofie jógy jako takové. V České Republice tento směr rozšířil Václav Krejčík.


Proč cvičit Powerjógu?

  • Hlavním cílem je navození harmonie ducha i těla.
  • Powerjóga využívá jednotlivé základní pozice (asány) z jógy, které se skládají dohromady a plynule na sebe navazují. V jednotlivých pozicích je vždy výdrž, kdy je důležité, abychom si uvědomili sami sebe – to, jak správně cvičit a co se děje s naším tělem.
  • Důraz je kladen na správné dýchání a zpevnění břišních svalů.
  • Powerjóga pomáhá zlepšit držení těla, rozvíjí flexibilitu a sílu, vyrovnává svalové dysbalance (jedna paže silnější než druhá díky tomu, že nosíme nákupní tašku stále v jedné a té samé ruce, apod.), formuje postavu, obnovuje přirozený tok energie v těle, pomáhá při potížích se zády, zlepšuje koncentraci, naučí Vás relaxovat.
  • Budete se cítit svěže a protáhnete celé tělo.

Toto cvičení je vhodné pro: všechny věkové i váhové kategorie, je přínosem pro osoby s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, epilepsií, srdečními chorobami apod. Při menstruaci cvičíme pozvolna, nikdy necvičíme převrácené polohy.

Na lekci Powerjógy potřebujete: pití, ručník, pohodlný oděv, cvičíme naboso nebo v ponožkách.
Krok po kroku, pomalu a vědomě k celkové harmonii.