Ball Pillates

Cvičení na velkých balonech

Zábavné a hravé cvičení vás dokáže zbavit stresu, bolestí hlavy nebo zad, krásně se uvolníte, protáhnete i posílíte. Tak: hurá na míč!

Na velkém míči se dá posilovat, protahovat (strečink) a je vhodným náčiním v době těhotenství. Dříve než tento míč jako náčiní pronikl do programů fitklubů a fitcenter, využíval se především k rehabilitaci.

Výhody využití míče při cvičení
• Posilujeme a protahujeme hluboké stabilizační svaly hlavy, trupu, zad, břišní svaly a svaly dna pánevního.
• Cvičení na míči je vhodné pro sportovce s jednostrannou specializací. Vyrovnává jednostrannou námahu (tenis, kanoistika, cyklistika atd.).
• Na míčích se provádí i mnoho účelových gymnastických cviků, které vytvářejí specialisté, rehabilitační pracovníci.
• Pestrým výběrem cviků účinně a rychle rozvíjíme pohybové schopnosti, rovnováhu, sílu, pohyblivost i respirační schopnost.
• Gymnastikou na míčích zlepšujeme funkci vnitřních orgánů, posilujeme svaly celého těla a upevňujeme správné pohybové návyky.
• Na velkém míči se uvolníme zásluhou houpání v sedu, protřepáváním paží, vykopáváním dolních končetin, poskoky a dalšími různými pohyby.
• Cvičením na velkém míči rozvíjíme a udržujeme kloubní pohyblivost.
• Kulatý míč nás nutí k houpání, poskakování a válení se v různých pozicích. I tímto veselým, hravým cvičením si můžeme odstranit stres, bolesti hlavy a bolesti zad.

 

Nejen na cvičení!!!
Velký míč můžete také s úspěchem využít místo židle. Dynamické, vzpřímené sezení na míči zajistí správnou funkčnost středu těla – polohu pánve i vzpřímený sed. Míč nás nutí neustále udržovat rovnováhu, protože musíme nepřetržitě zapojovat hluboké stabilizační svaly uložené ve středu těla. Sedíme na kostech sedacích, které přebírají opěrnou funkci, your stomach health ve stoji. Sedací kosti musí být uprostřed míče na jeho vrcholu. Míč si připravíme vedle pracovního stolu, u počítače. Výhodné je střídat sezení na židli se sezením na míči. Chcete-li po náročném pracovním dnu pouze relaxovat, přikutálejte si míč k televizi a různě na něm měňte pozice. Třeba se jen válejte. Tím se uvolníte a protáhnete jednostranně přetížené svaly a nenásilným pohupováním „promasírujete“ meziobratlové ploténky.