Dance aerobik

Co je dance aerobik?

Dance aerobic je zábavnou formou klasického aerobiku. Vychází ze základních kroků aerobiku. Je obohacen o taneční prvky, ty do sestav vnášejí složitější choreografii. Cvičí se na taneční muziku, často také na latinskoamerickou hudbu.

Účinky cvičení

Dance aerobik je aerobní cvičení se silovými prvky. Cvičenci pracují hlavně dolními končetinami, ale i pažemi. Tím dochází k cílenému posilování problematických partií spodní části těla. Zejména stehen, hýždí a lýtek. Dochází tak ke komplexnímu zatížení svalstva dolních končetin. Jako stabilizační svaly se uplatní břišní svalstvo a vzpřimovače páteře.

Stavba lekce

Hodina dance aerobicu má stejnou strukturu jako ostatní formy aerobiku. Začátek hodiny je určen na zahřátí a protažení. Následuje nejdůležitější část hodiny, která také většinou trvá nejdéle. Jedná se o nácvik choreografie, která má taneční ráz. Během jedné lekce se mohou cvičit až tři různé choreografie, cvičitel je nakonec může spojit v jednu velkou. Využívají se také prvky kick-box aerobiku nebo step aerobiku, které mohou choreografie ještě více oživit.

 

Tato lekce pro středně a více pokročilé, zejména pro ty, kteří chtějí trochu vybočit z vyjetých kolejí klasického aerobiku. Taneční choreografie a hudba vás dostane do bodu varu.
P.S. v tanečním rytmu zapomeneme na starosti!

X